Yabancı Dil Sınavları

Özel Dünya Koleji yoğun yabancı dil programımızın en önemli hedeflerinden biri öğrencilerimizi uluslar arası yabancı dil yeterlilik sınavlarına hazırlamaktır.Bu sayede ;öğrencilerimiz ülkemizde ve dünyada üniversite ve iş başvuru durumlarında öncelik sahibi olarak okulumuzdan mezun olurken uluslar arası boyutta dil edinimlerinin farkındalığını yaşamaktadırlar. Hedeflenen sınavlar ile ilgili bilgiler aşağıdaki gibidir;

FCE (CAMBDRIDE ENGLISH) SINAVI

Öğrencilerimiz 10.sınıfta yönlendirdiğimiz yabancı dil edinimlerini ve gelişimlerini uluslararası platformda belgeleyen sınavdır.

 

Cambridge English: First, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi’nin (CEFR) B2 seviyesindedir. Bu seviyeye ulaştığınızda:

  • Karmaşık yazılı metinlerdeki ana fikirleri anlayabilirsiniz
  • Fikirlerinizi ifade ederek ve argümanlarınızı sunarak oldukça geniş bir konu yelpazesinde konuşmayı sürdürebilirsiniz
  • Fikirlerinizi ifade ederek ve farklı bakış açılarının avantajlarını ve dezavantajlarını açıklayarak açık ve ayrıntılı bir şekilde yazı yazabilirsiniz

 

Cambridge English sertifikanızı aldığınızda, dünyadaki en değerli İngilizce yeterliklerinden birine sahip olursunuz.

Cambridge English: First sertifikanız, dünyanın önde gelen binlerce işletmesi ve eğitim kurumu tarafından üst-orta seviye İngilizce yeterliği olarak kabul görecektir.

 

TOEFL IBT SINAVI

Özel Dünya Koleji olarak öğrencilerimizi tercihen 11. ya da 12. sınıfın sonunda TOEFL IBT sınavına yönlendirmeyi hedeflemekteyiz

TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve okuma, dinleme konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir. 130’dan fazla ülkede 10.000’den fazla üniversite, ajans ve diğer kurumlar TOEFL puanlarını kabul etmektedir.

Başka organizasyonlar da TOEFL puanlarına güvenmektedir:

  • Göçmenlik büroları oturma veya çalışma vizelerini çıkarmak için bu puanları kullanmaktadır.
  • Tıp ve lisans kurumları profesyonel sertifika amacıyla bunları kullanmaktadır.
  • Kişiler İngilizce öğrenme konusundaki ilerlemelerini ölçmek için bunları kullanmaktadır.

*Bu sertifikaya sahip olan öğrenciler ülkemizdeki tüm üniversitelerin hazırlığını atlayarak öğrenimlerine devam ederler.

GOETHE INSTITUT SINAVLARI (ALMANCA)

A1- C2, Kleines ya da G Goethe Institut’ un Goethe-Zertifikat roßes Deutsches Sprachdiplom sahip olunan Almanca dil bilgisini kanıtlayan dünyanın her yerinde tanınan belgelerdir. C2: Großes Deutsches Sprachdiplom, Zentrale Oberstufenprüfung, Kleines Deutsches Sprachdiplom ya da Großes Deutsches Sprachdiplom yükseköğrenim (Üniversite) için gerekli dil setifikalarıdır. Bu sertifkalara sahip olan kişi Almanya da öğrenim görmek isterse  TestDaF veya DSH sınavlarından muhaftır.